Porady, pomysły, wskazówki Z psem na codzień

Poznaj miejsca na spacer z psem z Warszawie – te mniej i bardziej znane. Czy warto by wasze najlepsze trasy spacerowe obejmowały wybiegi dla psów? Odkryj warszawskie parki i inne propozycje na spacer nie tylko jesienią!

Zastanawiając się nad warszawskim spacerem, pierwsze co warto wziąć pod uwagę to, czy twój pies to miastowy wyjadacz czy zdecydowanie bardziej ceni sobie ciche i spokojne miejsca? Czy tłumy, rowery i hałas jest dla niego komfortowy? Warto wybrać się wtedy w mniej uczęszczane miejsca albo wybrać spacer w parku w mniej tłumnych godzinach. Relaksujący spacer z psem w Warszawie jest możliwy, zaplanuj go tylko wcześniej i baw się dobrze!

Warszawskie parki

Warszawskie parki są rzeczywiście piękne o każdej porze roku. Nie do wszystkich można wejść z psem, więc pamiętaj, by sprawdzić to przed wycieczką. Najpopularniejszym miejscem na spacer z psem w warszawie są niewątpliwie Pole Mokotowskie. Dużo zieleni, szerokie alejki i mnóstwo miejsc na rozłożenie koca czy szalonych zabaw szarpakiem. Park Skaryszewski kusi psią polanką oraz psią górką, oraz dwoma stawami i jeziorkiem. Jeśli mamy zestaw dziecięco – psi, fajnym pomysłem na spacer są Forty Bema z leśnym klimatem, kawiarnią w jurcie i największym w Warszawie placem zabaw dla dzieci. Jeśli mamy ochotę na zwiedzanie, po odkrywaniu Starego Miasta można płynnie przejść do parku Ogród Krasińskich.

Mniej znane miejsca na spacer z psem w Warszawie

Zawady to malownicza i jedna z najpiękniejszych oraz największych plaż w Warszawie. Jej szerokość wynosi aż 50 metrów, co nadaje jej przestronny charakter. Ta plaża jest wyjątkowa, ponieważ kształtuje ją rzeka, co dodaje jej naturalnego uroku.

Aby dostać się na plażę Zawady, można wybrać jedną z dwóch ścieżek. Można podążać murkiem lub ścieżką, chociaż przeważnie rekomenduje się wybór pierwszej opcji jako bardziej komfortowej. Murek, który okazuje się całkowicie przyjazny, ma imponującą długość ponad 200 metrów i zmienia się na przestrzeni kilkunastu centymetrów do nawet 3 metrów w wysokość. Cała trasa prowadzi przez uroczy las łęgowy.

By wycieczka była bardziej kameralna i spokojna – wybierz się na nią poza weekendem.

Co powiesz na to, aby wzbogacić tę rutynę o nowe doświadczenie zarówno dla ciebie, jak i twojego pupila? na mapie Warszawy powstało miejsce wyjątkowe – nasz sklep stacjonarny Psie Różne Rzeczy, przy ul. Odyńca 69. To nie tylko miejsce, gdzie kupisz akcesoria i jedzonko dla psów, ale także doskonała okazja, by pies mógł socjalizować się w nowym miejscu, a ty możesz porozmawiać z jednym z naszych trenerów i behawiorystów. Spacerując między półkami z zabawkami, smakołykami i akcesoriami, tworzysz dla swojego psa prawdziwe pole do eksploracji! Przyjdźcie razem do sklepu z psimi rzeczami i zobaczcie, jak ta prosta forma spaceru może przynieść mnóstwo radości zarówno tobie, jak i twojemu psu.

Wybiegi dla psów

Dog Park Wilanów, wybieg na Stegnach czy plac zabaw dla psów w Parku Górczewska to tylko nieliczne propozycje wybiegowe w Warszawie. Chcielibyśmy dodać, że naszym zdaniem, zanim wybierzesz na wybieg dla psów – poobserwuj swojego psa. Czy na pewno dobrze się bawi w grupie innych psów? Psia zabawa to nie szalona gonitwa, podczas której pupile wpadają na siebie, przedmioty czy opiekunów. Jest naprzemienna, występują w niej przerwy a co najważniejsze dłuższe odpoczynki. Rozluźniony pies to ten, którego ciało nie jest spięte, biega miękko i odpoczywa węsząc albo wręcz kładąc się na chwilę.

Aby zapewnić wygodną interakcję między psami, niezbędne są dwie kluczowe rzeczy: czas i przestrzeń. Tych elementów często brakuje na psich wybiegach.

Kiedy wchodzimy na obszar, na którym przebywa już kilka psów, warto mieć na uwadze, że zazwyczaj są one już podekscytowane i zdenerwowane. Zwykle czekają przy wejściu, a ich pierwszą reakcją jest natychmiastowe otoczenie naszego czworonoga, węsząc go i nie pozwalając mu na spokojne poznanie innych psów. Taka sytuacja może prowadzić do potencjalnych konfliktów, a przynajmniej wywołuje duży dyskomfort i stres u psów.

Poznaj więcej sposobów na świadome użytkowanie psiego wybiegu. Dowiedz się czym różni się wybieg od psiej polanki? Poznaj odpowiedź na pytanie: dlaczego skoro to nie jest dla nich komfortowe, czworonogi ciągną na psi wybieg i koniecznie chcą tam wejść?  posłuchaj odcinka „Szczeka, merda, mówi”.

Petsitter

Kochamy spędzać weekend z psem w okolicach Warszawy a nie zawsze starcza nam czasu na satysfakcjonujący codzienny spacer? Jest na to rozwiązanie, warto siegnąć wtedy po osobę profesjonalnie zajmującą się wyprowadzeniem psów czyli petsitter/petsitterkę. Usługa wyprowadzania psów w Warszawie jest dość popularna, stąd znajdziemy sporo ogłoszeń w tym temacie. Jeli zastanawiamy się jak jak znaleźć odpowiednią osobę, która będzie odpowiadała zarówno nam jak i pupilowi – sprawdź nasz webinar o petsittingu. Podczas webinaru Olimpia (pyes_behawiorysta) omówi kompleksowo tematy związane z zagadnieniem petsittingu i szeroko pojętej opieki nad zwierzętami. Opowie o nich zarówno z perspektywy osób wykonujących zawód petsittera, czy prowadzących hotele dla zwierząt, ale także osób korzystających z tego rodzaju usług – na co zwrócić uwagę, jak pracować ze zwierzętami, jak doskonalić swoje kompetencje?

Spacery z psem w Warszawie, jak i w każdym dużym mieście mogą być wyzwaniem, ale nie muszą. Nie zniechęcaj się, jeśli twój pies nie jest fanem wielkomiejskich przyjemności, pamiętaj, że istnieją lasy na terenie Warszawy, a warszawskie parki potrafią skrywać mniej uczęszczane alejki i polanki. Pamiętaj, że finalnie nieważne gdzie prowadzi wasza trasa spacerowa – ważne że spędzacie ten czas razem!

Podziel się Facebook