Podcast "Szczeka, merda, mówi" Porady, pomysły, wskazówki Z psem na codzień

Odcinek 37. Agresja lękowa cz.1

Co kryje się pod pojęciem agresji lękowej? Jak pies ją okazuje i jakie emocje za nią stoją? Dowiedz się, słuchając najnowszego odcinka audycji „Szczeka, merda, mówi”.

Za agresją, za zachowaniem, stoją różne emocje. Będzie to zarówno lęk, frustracja, jak i złość. Pamiętajcie, że to jest mieszanka bardzo nieprzyjemnych odczuć. W każdej agresji oprócz zachowań łowieckich, które też czasami są uważane jako agresywne, jest szczypta lub więcej lęku.

Agresja lękowa u psów ma swoje źródło w różnych czynnikach, takich jak emocje, predyspozycje genetyczne i środowisko.

Oto kluczowe punkty:

Agresja lękowa u psów jest złożonym zjawiskiem, które ma swoje korzenie w emocjach, predyspozycjach genetycznych i środowisku, w jakim pies się znajduje. Lęk, jako główna emocja, odgrywa kluczową rolę w powstawaniu wielu zachowań agresywnych. Ważne jest, aby lepiej zrozumieć każdy indywidualny przypadek, aby skutecznie radzić sobie z agresją u psów.

Poznaj różnicę między zachowaniami łowieckimi a agresją. Dowiedz się ja sobie radzić w przypadku agresji lękowej skierowanej na ludzi albo inne psy – słuchając całego trzydziestego siódmego odcinka „Szczeka, merda, mówi”.

Jeśli chcesz posłuchać całej audycji, a dodatkowo podoba Ci się nasz podcast, wystaw nam ocenę na Spotify. Dzięki temu mamy siłę działać dalej! Jeżeli chcecie brać udział czynny w tworzeniu naszej audycji, chcecie proponować nam różne tematy, to zapraszamy na naszego Instagrama, tam zbieram pytania i tematy od Was, które potem usłyszycie na antenie.     

Podziel się Facebook