Podcast "Szczeka, merda, mówi" Porady, pomysły, wskazówki Psi behawiorysta Z psem na codzień

Odcinek 40. Przygotowanie psa do Sylwestra

W jaki sposób wspierać psa gdy się boi? Poznaj sposoby na pomoc pupilowi podczas nocy sylwestrowej słuchając najnowszego odcinka audycji „Szczeka, merda, mówi”.

Czy można wspierać psa, który przejawia lęk podczas głośnych wybuchów petard i fajerwerków? Jak to robić, by pomóc a nie zaszkodzić i czy prawdziwym jest twierdzenie, że ignorowanie pupila pomaga nie wzmacniać strachu?

Kluczowe jest zrozumienie, że wsparcie emocjonalne w trudnych sytuacjach nie jest czymś, co wzmocni lęk u psa. Wręcz przeciwnie, oferowanie psu wsparcia, z szacunkiem do jego indywidualnych potrzeb, może pomóc mu poczuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo w sytuacjach stresowych.

Jak  przygotować psu bezpieczne schronienie? Dowiedz się jak zaplanować noc sylwestrową by przeżyć ją bezpiecznie i spokojnie słuchając całego czterdziestego odcinka „Szczeka, merda, mówi”.

Jeśli chcesz posłuchać całej audycji, a dodatkowo podoba Ci się nasz podcast, wystaw nam ocenę na Spotify. Dzięki temu mamy siłę działać dalej! Jeżeli chcecie brać udział czynny w tworzeniu naszej audycji, chcecie proponować nam różne tematy, to zapraszamy na naszego Instagrama, tam zbieram pytania i tematy od Was, które potem usłyszycie na antenie.     

Podziel się Facebook