Podcast "Szczeka, merda, mówi" Porady, pomysły, wskazówki Psi behawiorysta

Odcinek 39. W Harmonii z Psem

W Harmonii z Psem” to interaktywna książka o komunikacji z psami. Co możemy w niej znaleźć? Dowiedz się, słuchając najnowszego odcinka audycji „Szczeka, merda mówi”.

Pierwsza nasza książka “Słuchając psa” jest najbardziej poradnikowa. Druga “Szczeka, merda, mówi”, troszeczkę głębiej wchodzi w tę emocjonalność psów i ich komunikację, ale też tam jest sporo elementów poradnikowych. No i trzecia nasza książka “W Harmonii z Psem”, jest stricte o tym, jak psy odbierają pewne sytuacje. Przybliża czytelnikom psią perspektywę patrzenia na świat. Poznanie lepiej ich natury i tajemnic wysyłanych sygnałów. Zrozumienie komunikacji psów – temu służy nasza książka.

Interaktywna książka

Stworzyliśmy książkę hybrydową, czyli część jest tekstem a część filmem. Do danych fragmentów tekstu dokleiliśmy QR kody, które przenoszą was w świat filmów, w którym pokazujemy konkretne psie sygnały na konkretnych przykładach.

Filmy są integralną częścią książki i są dubbingowane przez nas. To pozwala na lepsze zrozumienie omawianych tematów, ponieważ opowiadają o tym, co dzieje się na ekranie, zatrzymują filmy, cofają się w nich i skupiają się na pokazywaniu szczegółów i przykładów sygnałów.

Tytuł książki

Termin “harmonizacja z psem” odnosi się do szybkiego i skutecznego odpowiadania na sygnały psa podczas terapii, zwłaszcza u tych z problemami w kontakcie z otoczeniem i innymi ludźmi oraz psami. Jest to proces budowania relacji i poczucia bezpieczeństwa u psa poprzez odpowiednie reagowanie na jego zachowanie podczas spacerów, takie jak tempo, kierunek, i sposób, w jaki patrzy. Tytuł “W Harmonii z Psem” odzwierciedla kluczowy aspekt naszego podejścia do pracy z psami i budowania zaufania oraz relacji z nimi.

Czym jeszcze zaskoczy Was książka ”W Harmonii z Psem”? Dowiedz się, słuchając całego trzydziestego dziewiątego odcinka audycji „Szczeka, merda, mówi”.

Jeśli chcesz posłuchać całej audycji, a dodatkowo podoba Ci się nasz podcast, wystaw nam ocenę na Spotify. Dzięki temu mamy siłę działać dalej! Jeżeli chcecie brać udział czynny w tworzeniu naszej audycji, chcecie proponować nam różne tematy, to zapraszamy na naszego Instagrama, tam zbieram pytania i tematy od Was, które potem usłyszycie na antenie.     

Podziel się Facebook