Podcast "Szczeka, merda, mówi"

Odcinek 8. Małe rasy psów

Noszeni na rękach szczekacze czy ciekawi świata i chętni do aktywności towarzysze? O pochodzeniu, potrzebach i stereotypach dotyczących psów małych ras –  już w najnowszym odcinku podcastu dostępnym na Spotify!

Różnorodność

Do psów ras małych zaliczamy między innymi teriery, jamniki czy psy ozdobne i do towarzystwa. Po tym zestawieniu widać jak różnorodna jest to grupa, nie tylko ze względu na wygląd, ale i charakter czy temperament. Jednak skłonność do szczekania to cecha, która często jest przywoływana jako uniwersalna w kontekście małych psów. Odpowiedzi można szukać w pochodzeniu i pierwotnej użytkowości. Jedną z najstarszych ras psów do towarzystwa są biszony. Ich zadaniem było nie tylko towarzyszyć człowiekowi, ale i alarmować w razie zagrożenia. Sygnałem ostrzegawczym było oczywiście szczekanie. Patrząc z psiej perspektywy widać, że cecha niegdyś istotna i wspierana współcześnie stała się niezrozumiała. 

Mały pies to nadal pies

Pies jakiego by nie był rozmiaru, potrzebuje spacerów, eksplorowania otoczenia i czasu ze swoim opiekunem. Wspólna aktywność, zabawa czy trening to dla nich przyjemność. Bardzo ważne, żeby nie dać się zwieść stereotypom, które mówią, że przedstawiciele małych ras marzą tylko i wyłącznie o spokojnym czasie na kanapie. Łamigłowki, aportowanie czy nauka nowych umiejętności to klucz do szczęścia Twojego pupila!

W najnowszym odcinku rozwiewamy mity dotyczące socjalizacji psów małych ras. Dowiedz się jak budować relacje z innymi psami i ludźmi – świadomie i w komforcie dla pupila. Poznaj odpowiedź na nurtujące psiarzy pytanie – Czy noszenie na rękach to dobre rozwiązanie dla czworonogów?

Dodatkowo pomysły na aktywności i sposoby  jak budować pewność siebie u psów małych ras. Posłuchaj całego ósmego odcinka „Szczeka, merda, mówi”!

 Jeśli chcesz posłuchać całej audycji, a dodatkowo podoba Ci się nasz podcast, wystaw nam ocenę na Spotify. Dzięki temu mamy siłę działać dalej!

Podziel się Facebook