Psi behawiorysta

Ojjjj… co to był za rok! pełen emocji, zmian, wyzwań, stresów, ale też satysfakcji i sukcesów.

Zacznę od wydarzenia bardzo istotnego dla mnie, zarówno z perspektywy prywatnej, jak i biznesowej. Wojna. Wojna to przede wszystkim dramat ludzki, zwłaszcza dla osób, tak jak moja rodzina, mieszkających w Ukrainie. Jak dużo w tym zła nie muszę nikogo przekonywać. Ale jest też drugi wymiar wojny, ekonomiczny. To, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, to nie tylko problem lokalny. Sytuacja w Ukrainie realnie wpłynęła na nasz biznes, a raczej jego zastój. Strach i niepewność jutra sprawiły, że przez dwa miesiące klienci praktycznie przestali kupować nasze usługi, bo nie są to produkty „pierwszej potrzeby”. Był to dla nas ogromny stres, bo jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też cały zespół, który z nami pracuje. Włożyliśmy mnóstwo energii, żeby zapobiec brakowi płynności finansowej. Na szczęście się udało, ufff! Myślę, że mogę powiedzieć, że żaden z naszych pracowników czy współpracowników praktycznie nie odczuł tego kryzysu. To maja największa duma w tym roku. Jedno jest pewne – wojna to straszna zaraza, która rozprzestrzenia się i wpływa na życie znacznie większej ilości osób niż mogłoby się nam wydawać. My na szczęście się pozbieraliśmy, ale tragedia w Ukrainie nadal trwa. Zarówno w Europie, jak i w naszym kraju nastąpiło pewnego rodzaju spowszednienie sytuacją. Absolutnie nie chcę oceniać tego, czy to dobre czy złe. Wiem tylko tyle, że ludzie nadal cierpią i jest mi najzwyczajniej w świecie smutno, że musimy mierzyć się z takimi problemami w XXI wieku.

Rok 2022 w Wojtków Szkolenia

Rok 2022 był dla nas bardzo owocny pod kątem nowych publikacji. Jak już pewnie wiecie wydaliśmy niedawno naszą pierwszą książkę na zasadach self-publish „W Harmonii z Psem”. Tu też było sporo emocji i zmian, bo plan był taki, że jesienią tego roku miała ujrzeć światło dzienne zupełnie inna książka – o dzieciach i psach. W tym samym czasie miała być premiera kursu online o prowadzeniu psiego biznesu “Psia Szkoła od Zaplecza”. A „W Harmonii z Psem” miała się pojawić dopiero wiosną 2023. Zostaliśmy jednak poproszeni przez wydawnictwo o przesuniecie premiery książki o psach i dzieciach na wiosnę przyszłego roku, więc plan się hmmmm … posypał! Szczęśliwie mieliśmy super zespół, który pomagał w przygotowaniu książki i udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik jeszcze w tym roku. Jesteśmy z tej publikacji bardzo dumni, tym bardziej, że ma ona znakomite recenzje zarówno wśród osób z branży, jak i opiekunów, którzy chcą po prostu lepiej zrozumieć swoje psiaki.

Finalnie napisaliśmy w tym roku dwie książki i kończymy pracę nad kursem “Psia Szkoła od Zaplecza”, który pojawi się wiosną 2023. Na bieżąco prowadzimy też podcast „Szczeka, merda, mówi” na antenie Chillizet i nagrywamy kursy i webinary. Jak teraz o tym myślę to całkiem sporo tych publikacji, ale jestem pewien, że wszystko zrobiliśmy na super poziomie, więc czuję dużą satysfakcję.

Troszkę “prywaty”

W życiu prywatnym, nie mogło być inaczej, też mieliśmy trochę wyzwań! Czeka nas przeprowadzka i jesteśmy w trakcie remontu nowego domu. Jest to wiekowy segment z piwnicami i rozpadającym się dachem, więc co chwila pojawiają się nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Niby wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i że musimy mieć budżet na nieprzewidziane wydatki, ale finale koszty zupełnie się nie pokrywają z założeniami pierwotnymi. Inflacja nie pomaga. Do tego oczywiście staramy się poświęcać możliwe dużo czasu naszym dzieciom, a dwójka chłopców w wieku 1 rok i 2 lata wymaga sporo atencji!

Staramy się godzić życie prywatne z prowadzeniem biznesu, ale czasami czujemy, że ilości zadań do wykonania nie da się zmieścić w 24h. Tym bardziej, że firmę cały czas rozwijamy!

Po pierwsze systematycznie powiększamy zespół trenerski i managerski. Zależy nam na tym, żeby jakość naszych usług była na najwyższym poziomie, dlatego od przyszłego roku będziemy mieli opiekunkę produktów edukacyjnych. Jej zadaniem będzie dbanie przede wszystkim o aspekty merytoryczne naszych kursów, ale także organizacyjne czy wizualne, tak żeby nasi uczniowie byli w 100% usatysfakcjonowani.

Po drugie pracujemy nad nowymi miejscami. Myślę, że mogę już zdradzić, że w przyszłym roku pojawi się nasz pierwszy, stacjonarny sklep. Oprócz zakupów będzie można tam porozmawiać z nami i naszymi trenerami. Chcemy, żeby było to wyjątkowe miejsce do pracy i wymiany doświadczeń. Kolejny temat to Ładzyń i nasz nowy ośrodek szkolenia psów. Wielki, fajny, w zgodzie z naturą i dobrymi przestrzeniami. Byliśmy zachwyceni projektem, ale… (czy zawsze musi być jakieś “ale”?) okazało się, że tam, gdzie miał być staw nie ma pod ziemią wody. No cóż.. działamy. Przeorganizowujemy, ustalamy, badamy teren. Będzie dobrze – na bank!

Po trzecie cały czas myślimy o nowych, psich produktach, które będą nie tylko ładne, ale i praktyczne! Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy już piękne szelki, obroże i smycze, które zrobione są oparte na 100% naturalnych materiałach pochodzenia roślinnego. To super sprawa, szczególnie dla psów z problemami skórnymi, bo są antybakteryjne i hipoalergiczne. Przy okazji mają też super design, z naszymi pieskami, w dwóch kolorach – białym i czarnym. Na razie możecie je kupić w naszej placówce na Ochocie, ale będą też dostępne w sklepie stacjonarnym.

Na koniec jeszcze dodam, że zeszły rok to mnóstwo nowych, fajnych relacji z naszymi kursantami i ich psiakami. Jak widzicie zadań mamy sporo, ale bardzo istotne jest dla nas, żeby mieć czas na spotkania bezpośrednie, bo przynoszą nam wiele satysfakcji, a praca z psami to, to co kochamy najbardziej.

Podziel się Facebook