Podcast "Szczeka, merda, mówi"

Odcinek 10. Psie wybiegi – czy warto z nich korzystać?

Czy znasz plusy i minusy korzystania z psich wybiegów? Chcesz korzystać z nich świadomie i w poczuciu bezpieczeństwa? Odpowiedź na pytanie: czy psy na wybiegu dobrze się bawią – poznasz już w najnowszym odcinku podcastu dostępnym na Spotify!

Czas i przestrzeń

Komfortowa komunikacja między psami potrzebuje dwóch czynników: czasu i przestrzeni. To elementy, których na psich wybiegach brakuje. 

Wchodząc na teren, na którym jest już kilka psów, musimy liczyć się z tym, że zazwyczaj są już pobudzone i zestresowane. Czekają przy furtce i pierwsze co zrobią to otoczą naszego pupila, obwąchując i nie dając mu ani czasu ani przestrzeni na łagodne zapoznanie – co może powodować konflikty, a na pewno powoduje silny dyskomfort i stres.

Co robić na psim wybiegu, a czego unikać?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam korzystać z wybiegu w sposób świadomy:

Zabawa – czy na pewno dobra?

Obserwuj swojego psa. Czy na pewno dobrze się bawi w grupie innych psów? Psia zabawa to nie szalona gonitwa, podczas której pupile wpadają na siebie, przedmioty czy opiekunów. Jest naprzemienna, występują w niej przerwy a co najważniejsze dłuższe odpoczynki. Rozluźniony pies, to ten którego ciało nie jest spięte, biega miękko i odpoczywa węsząc albo wręcz kładąc się na chwilę.

Poznaj więcej sposobów na świadome użytkowanie psiego wybiegu. Dowiedz się czym różni się wybieg od psiej polanki? Poznaj odpowiedź na pytanie: dlaczego skoro to nie jest dla nich komfortowe, czworonogi ciągną na psi wybieg i koniecznie chcą tam wejść? – posłuchaj całego dziesiątego odcinka „Szczeka, merda, mówi”.

 Jeśli chcesz posłuchać całej audycji, a dodatkowo podoba Ci się nasz podcast, wystaw nam ocenę na Spotify. Dzięki temu mamy siłę działać dalej!

Podziel się Facebook